Baterie a úložiště energie

V současnosti je důležitější než samotná výroba elektřiny ze sluneční energie její uchování. Jedná se také o jeden z nejsložitějších otazníků při budování fotovoltaického systému. Nejde jen o výběr správné technologie, tedy LiFePO4 LiFeY, tradiční olověné nebo jiných typů baterií, ale také rozhodnutí, zda energii ukládat do virtuální baterie nebo prodávat. Někdy je dokonce výhodné energii uložit do vody, písku nebo jiného média.

Chytré poradenství

Studium nových technologií a aktivní konzultace novinek ve fotovoltaice je naší denní praxí. Proto dokážeme vždy navrhnout aktuálně nejvýhodnější řešení.

Řešení na klíč

Basteriové packy dokážeme složit na přání zákazníka, respektive s ohledem na jeho ideální potřebu. Umíme také servisovat, tedy měnit jednotlivé vadné segmenty a kontinuálně prodlužovat životnost úložiště.

Pro konzultace s přípravou komplexních řešení velkokapacitních úložišť využíváme služeb několika expertů s dlouholetou praxí v oblasti vývoje bateriových systémů pro oblast automotive.

Disponujeme vlastní laboratoří, kde provádíme zátěžové a konstrukční testy. Můžeme simulovat podobné podmínky, jako nastanou v průběhu provozu u zákazníka